Skip to main content
Kelle poolt hääletada?

Valimiste eel on see küsimus paljudel mõtteis. See on igati põhjendatud, kuna tundub, et igal erakonnal on omad vead.
Minu soovitus – leia probleem, mis sulle kõige rohkem korda läheb, ja hääleta kandidaadi poolt, kes sellega tegeleb.

Minu nimi on Abdul Turay. Ma olen pärit Inglismaalt. Olen olnud Tallinna Linnavolikogu liige aastast 2013.
Linnavolikogus oldud aja jooksul olen tegelenud vanalinna tänavate puhtusega, puuetega inimestele ligipääsu võimaldamisega riigiasutustele ning saanud rahastuse uute mänguväljakute jaoks lasteaedades.

Minu valismisplatvorm keskendub pensionitele. Valitsus lubas kevadel pensionite tõusu. Hääl minu, või mõne teise kandidaadi poolt, kes selle teema endale prioriteediks on seadnud, on kindel signaal, et inimestele läheb see korda.
Räägin teile loo enda kasuemast. Mina ja teised lapsed keda ta kasvatas kutsusime teda Mummy Chris’iks.

Teise maailmasõja ajal töötas ta tehases, mida ka õhurünnaku käigus pommitati. Ta abikaasa sõdis Põhja-Aafrikas ja kui kontakt temaga katkes, arvas Mummy Chris, et ta on surnud. Mõne aja pärast sai ta kirja, et ta mees on vangi langenud.

Aastaid hiljem töötas mu ema samas tehases. Olid rasked ajad ja rasked tingimused väikese lapse kasvatamiseks. Mummy Chris pakkus end lapsehoidjaks. Nii läkski – nädala sees olin koos kasuvanematega ja nädalavahetusel ema ja isaga. Samamoodi kasvasid ka mu nõod.
Inimesed nagu Mummy Chris ehitasid tugevad sidemed eri kogukondade vahel. See õnnestus paremini kui valitsuse programmid. Nii mõnikord asjad lähevad – lihtsad inimesed teevad suuri tegusid.

Mummy Chris elas väga vanaks. Elu lõpus kartis ta kohutavalt arveid. Ükskord kurtis ta mulle, et on saanud elektriarve, mida ta ei suuda tasuda. Kui asja uurisin, avastasin, et tegemist oli tagasimaksega.  Läksime koos postkontorisse ja ta sai oma raha.

See oli väga kurb, et tal raske oli. See toimus Inglismaal, rikkas riigis. Ma ei suuda ette kujutada, mida peavad tundma vanad inimesed Eestis.

Ma olen inglane, ma armastan Inglismaad, aga ma armastan ka Eestit. Inglismaa on mu sünnimaa, kuid ma elan siin, Eestis. See on mu valik. Inimesed on mind siin hästi vastu võtnud, eriti sõbralikud on olnud vanad inimesed.

Riik peab kõigepealt tegelema siinsete inimestega. Riik peab hoolima vanadest inimestest.
Paljud välismaalased on samal arvamusel. Kui ma teiste Eestis elavate välismaalastega vestlen, jõuab jutt tihti selleni –miks ei saa pensionärid pensionit, millest korralikult ära elada?
Minu jaoks on saanud selgeks, et see on teema, millega Keskerakond tegeleb. Keskerakond on piisavalt kompetentne, et see asi ka korda ajada.

On veel teemasid, milles sooviksin näha arengut.
Sooviksin  paindlikumat kodakondsusseadustikku. Pooldan kindlalt topelt-kodakondsust.
Kohalikud probleemid millele keskendun on,
·         Jalgrattaread kesklinnas
·         Korralik raviasutus fentanüülisõltlastele
Kuid mu südameasi on pensionid. Pensionid, pensionid ja veel kord pensionid! On aeg, et vanainimesed, saaksid rahus elada.


Popular posts from this blog

Black men, Estonian women: the truth By Abdul Turay Published Postimees 11 November 2009 Well that got your attention; the headline I mean. Any story on this subject, the technical term is miscegenation, is bound to get punters. The yellow media, women's magazines and reality TV shows are obsessed with the subject. Not a month goes by without some publication writing about it. Anne and Style, for example, recently ran a long feature about mixed couples. Most of these stories are muddle-headed and wrong. There's paranoia in this country that there is an army of dark-skinned men form Turkey, the tropics, some place south, who are going to make off with the nation's women. It's never going to happen. I'll explain why in a minute. Seriously, I think there are more important things to think about and worry about. I worry about feeding my family. I worry about other people being able to feed their families, so I write about politics and economics. But the p
Tallinn's unlikely twin By Abdul Turay First published November 2008 The idea behind twinning is that two vaguely similar cities exchange cultural links for their mutual benefit. Warsaw is twinned with Coventry – both cities were flattened by the Luftwaffe, after all. Tartu, the famous Estonian university town, is twined with Uppsala which is the home to the oldest university in Scandinavia. And Tallinn… Tallinn is twinned with Dartford. Come again, Dartford! For those of you who don’t know Britain well, Dartford is a dull dormitory suburb on the back end of London. Dartford is in the county of Kent, the so-called “garden of England”. Technically it is both a town and a borough , but it is not a city since it doesn’t have a Royal charter to call itself that. Say the word “Dartford” to most Britons, and they will answer back “tunnel”. The Dartford crossing is both a tunnel and a bridge. It links up Kent with London both above and below the river Thames. When City Paper called
Paradise Lost By Abdul Turay 11 August 2009 Finally the Estonian immigration authorities have done something of which they can be proud . They are getting rid of a very nasty man. Anyone who follows current affairs in Estonia may  vaguely have heard of Craig Cobb, a bearded, 57 year old, extreme right-wing American who for the past few years has made Estonia his home. He hoped to make this country the centre for his one man campaign to promote so-called white nationalism. Tallinn is host to Cobb's Podblanc site, where mostly Russian skinhead thugs post videos of themselves committing acts of brutal violence against men, women, and even small children from ethnic minorities in Russia. Those of us who have been coming to Estonia for some years, either as visitors, investors, or as more permanent guests, have been sadden to see some of the more unsavoury characters from our part of the world show up here. Cobb is of course the worse example of this phenomenon. It&